מתנות לדתיים

מתנות לדתיים

לא הרבה חילונים מודעים לכך, אך קיים ענף שלם של מתנות שמיועדות לאנשים דתיים ומדובר בענף מאוד משגשג שניתן למצוא בו דברים מעניינים ויפים מבחינת העיצוב שלהם. ענף זה כולל בין היתר מתנות לדתיים מזרמים ומסוגים שונים.

כשאנחנו מדברים על מתנות לדתיים אנחנו מן הסתם מדברים על מתנות שיש להן קשר ישיר לדת. זה יכול להיות ברכות (ברכת עסק, ברכת הבית וכדומה), אלו יכולים להיות מוצרי יודאיקה שונים, חפצים לתפילה, כלים לשבת או לחגים ועוד.

אנחנו גם יכולים למצוא מתנות לדתיים שמגיעים בשני סוגים, סוג אחד אלו מתנות בעלות אפיון אישי, מצד אחד אפיון של מעצב שעיצב זאת בעבודת יד ומצד שני מתנות עם אפיון שני של חתימה או ברכה מיוחדת. סוג שני של מתנות הן כאלה שנמכרות ללא אפיון, מתנות שנמכרות בחנות של מתנות לתיירים או מתנות בכלל ופשוט הן קשורות למגזר הדתי. מדובר במתנות לא פחות יפות ולא בעלות ערך נמוך יותר, אך הן בהחלט לא מעוצבות או לא אישיות כמו מתנות מהסוג הראשון.

חלק גדול מהמתנות לדתיים נועד לשימוש עצמי, אך יש מתנות שנועדו להעניק לקרובי משפחה או אורחים, כולל מעבר לים. לכן נוכל למצוא מתנה כמו קלף של ברכת העסק באנגלית או בצרפתית וכן אפשר למצוא פמוטים לנסיעה או כוסית קידוש מעוטרת בסט מיוחד של כלים שמיועד לחברים מחו"ל, ואפשר למצוא גם מתנות בעלות רקע מסורתי אמוני אך לא בהכרח דתי, למשל חמסות עם ברכה מיוחדת בעיצוב אישי, הכל יכול לשמש כמתנה נהדרת הן עבור אורחים שמגיעים ארצה והן עבור קרובים או חברים אשר נוסעים לבקר אותם מעבר לים.

עוד דוגמאות של מתנות לדתיים אשר יכולים להיות לשימוש גם בארץ וגם בחו"ל, הן מזוזות, מתלה ברכות, מתלה לספרים, ועוד. כל אלה באים כמובן בעיצוב מיוחד במגוון חומרים וצבעים, זה יכול להתאים לכל בית ולכל עסק, ולהשתלב היטב עם פריטי העיצוב הקיימים במקום. אין ספק שכל בית יהודי ישמח לקבל את זה.

אנחנו רוצים להמליץ לכם כאן על יעלת חן, מקום מיוחד בו תוכלו למצוא מגוון מתנות לדתיים, כאלה שבאים לבקר אתכם או כאלה שאתם נוסעים לבקר אותם, וכן עבור בני משפחה וחברים מהארץ שאתם רוצים לקנות להם מתנות. ביעלת חן תמצאו מתנות בעיצוב אישי מיוחד ואותנטי כיאה לחשיבות ולערך המתנות. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:

אומנות יודאיקה